İSLAMİ ŞEHİR OTELLERİ \ İstanbul Alkolsüz İslami Şehir Otelleri
  • İstanbul Alkolsüz İslami Şehir Otelleri

Tarihi boyunca bir çok imparatorluğa ve medeniyete hem başkentlik hem de ev sahipliği yapmış İstanbul, dünyanın en güzel ve en özel şehirlerinden biridir. Şiirlere, Romanlara, resimlere konu olan bu büyülü şehir hem tarihi hem de kültürel zenginliği bakımından ülkemizin en çok turist çeken şehridir.

İstanbul Fransızların ünlü komutanı Napolyon Bonapart'a , " Dünya tek bir devlet olsaydı; başkenti İstanbul olurdu" sözlerini söyletecek kadar büyüleyici ve etkileyici bir şehirdir.  İstanbul nüfus olarak karma bir şehir olsa da ağırlıklı olarak Müslümanların yaşadığı, her semtinden ezanların yükseldiği, heybetli camilerini müminlerin doldurduğu muhafazakar bir yapıya sahiptir.

İstanbul şehir olarak en çok turist çeken ilimiz dedik. Dolayısıyla muhafazakar yapısı dolayısı ile de muhafazakar İslami Otellerin oldukça fazla olduğu bir ilimizdir İstanbul. İstanbul'a gelen yerli ve yabancı muhafazakar ailelere hizmet veren, İstanbul Alkolsüz İslami Şehir Otelleri,
Helal İslami Tatil anlayışı ile hizmet veren müşteri memnuniyetini yakalamış konforlu ve şık otellerdir. Bununla birlikte bu otellerin en belirgin özelliği bayanların rahatlıkla otel içerisindeki hizmetlerden yararlandıkları alanların fazla olmasıdır. Bay ve bayan havzuları ayrı olan İstanbul Alkolsüz İslami Şehir Otelleri, helal sertifikalı ürünleri restoranlarında kullandıkları için gelen muhafazakar otel müşterileri, yedikleri içtikleri konusunda içleri rahattır.  

Her bütçeye göre konaklama imkanı sunan İstanbul Alkolsüz İslami Oteller içkisiz olduğu ve muhafazakar değerlere önem verdiği için aileler tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir. Öte yandan İçkisiz İstanbul Otelleri'nin size sağladığı başka avantajlar da mevcut. Bu otellerden birini tercih edip İstanbul tatilinizi geçirmeye başladığınızda otel yönetimi sizlere İstanbul'da değerlerinize uygun hangi mekanları gezebilirsiniz bu konuda da yardımcı olmaktadır. Örneğin, İstanbul'da gezmeye gelmiş tesettürlü ve muhafazakar görüşlü bir ailenin gezmek isteyeceği yerler, barlar ve eğlence mekanları olmayacaktır. Camileriyle, Saraylarıyla, ve tarihi bir çok önemli yapısıyla İstanbul gez gez doyamayacağınız bir tarihi zenginliğe ve doğal güzelliklere sahiptir.

İşte size kısa bir İstanbul Gezi rehberi;

İstanbul'da öncelikle gezilecek yerler

Sultanahmet Camii, Selimiye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı ve daha onlarca tarihi yapı ve eser İstanbul gezinizde ilk sıraya koymanız gereken yerler...

İstanbul'un en ünlü Camileri

1-) Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii dönemin padişahı 1. Ahmet tarafından ünlü mimar Sedefkar Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır. Klasik Osmanlı mimarisi ve Bizans mimarisinin esintilerini taşıyan Camii, 1935 yılında hemen yanı başındaki Ayasofya Camii'nin müzeye çevrilmesiyle İstanbul'un en büyük camisi konumuna ulaşmıştır. Avrupalılar tarafından Blue Mosque olarak anılan camii, bu adı 20 binden fazla kullanılan İznik çinilerinin renkleri kullanıldığı için almıştır.

2-) Fatih Camii

Fatih Camii bir çok özelliği ile ilk olma vasfı taşımaktadır. İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ilk camii olma vasfını taşıyan Fatih Camii, aynı zamanda ilk Türkçe ezanın duyulduğu camii olarak da hafızalara kazınmıştır. 1766 yılındaki depremde büyük oranda tahrip olan Camii, 1771 yılında yeniden inşa ettirilmiştir. Gölcük depreminin ardından yeniden zemin kayması yaşayan Fatih Camii güçlendirme çalışmalarının ardından 2012 yılında ibadete yeniden açılmıştır. Fatih Camii'nin mimarı Atik Sinan'dır.

3-) Ayasofya

İstanbul'un fethinden önce kilise olarak kullanılan Ayasofya İstanbul'un fethinin adeta sembolü gibidir.
4-) Beyazıt Camii

5-) Eyüp Sultan Camii

1458 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Camii dünyanın en çok ziyaret edilen yapıları arasında yer alır. Bunun nedeni ise ismini de aldığı Halid Bin Zeyd Eyüp El Ensari'nin türbesinin burada bulunmasıdır. Bilindiği üzere Eyüp El Ensari İslamiyeti ilk kabul edenlerden olup Peygamber Efendimiz'in bayraktarlığını yapmıştır. Türbenin hemen ayak ucunda bir pınar ve çevresi demirlerler kapatılmış asırlık çınar bulunmaktadır. Eyüp Camii bugünkü halini 1800 yılında minareleri dışında bütün her yerinin yıkılıp yeniden inşaa ettirilmesiyle almıştır.

Fiyat Almak İstiyorum