ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Antalya Alkolsüz İslami Oteller
  • Antalya Alkolsüz İslami Oteller

Ülkemiz hemen her ülkeden turist çeken, bir çok ülkenin vatandaşlarının görmeye can attığı bir yerdir. 3 tarafının denizle kaplı oluşu, kıyıları, plajları, güneşi, doğası ve havasıyla bu cennet vatanı merak edip gelip görenlerin sayısını milyonlarla ifade edebiliriz.

Genel olarak Türkiye özellikle başta Rusya olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden turist çeken bir ülkedir. Buna neden olarak zengin bir tarihi geçmişe sahip olmamızı, tarihsel yapıların çok fazla olmasını ve tabii ki 3 tarafının denizlerle kaplı olup, muhteşem plajlara ve koylara sahip olmasını gösterebiliriz.

Ülkemizin yerli ve yabancı turistler bakımından ziyaretçi akınına uğrayan önemli illerinden biri olan Antalya, turizm sektörünün can damarlarından bir şehrimiz diyebiliriz. Antalya hem merkez olarak hem de ilçeleri olarak bir tatil cenneti sayılabilir. Almanya ve Rusya başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden yabancı turistin geldiği Antalya, son yıllarda turizm alanında yapılan atılımlarla çok daha iyi konuma gelmiştir.

Antalya'da turizm sektörü özellikle inanç turizmi, tarihsel geziler sonrasında ise spor, sağlık, kış, kongre, mağara gibi nedenlerle gelişmiştir. 2010 yılı verilerine göre, Antalya dünyanın en çok ziyaret edilen 4. ili olmuştur. İstanbul'la birlikte en çok turist çeken Antalya, nüfus yoğunluğu olarak da Türkiye'nin 5. büyük ilidir.

Turist akınına uğrayan Antalya'da gelen misafirlerin amaçlarına göre tesisler ve oteller açılmıştır. Bu oteller artık dünya standartlarını yakalamış ve tatilcilerin yüzde 90 memnun ayrıldığı tesislerdir. Ülkemizin büyük çoğunluğunun muhafazakar aile yapısına sahip olmasından dolayıdır ki, artık İslami yaşantısı olan ailelerin beklentilerini de göz ardı etmeyen, konforlu şık ve nezih oteller açılmaya başlamıştır. İslami Oteller olarak adlandırılan bu oteller, artık Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinde bile bulunmaktadır.

Antalya Alkolsüz İslami Oteller, bu kapsamda açılan ve muhafazakar ailelerin beklentilerine uygun hizmet veren otellerdir. Bu otellerin genel özelliği tesettürlü bayanların bu otellerde çok rahat edebilmeleri ve alkolsüz aile oteli niteliği taşımalarıdır. Yine özellikle helal tatil anlayışına sahip erkekler eşleri ve çocukları ile huzurlu ve müstehcen sahnelere şahit olmadan bir tatil geçirmek için bu otelleri tercih etmekteler. Antalya Alkolsüz İslami Oteller arasında bazılarında sadece bay ve bayan havuzları ayrı olmayıp, bayanlara özel plajı olanlar bile vardır.

İslami hassasiyetlere son derece saygılı ve beklentileri titizlikle yerine getiren muhafazakar otel sahipleri, bunun karşılığını fazlasıyla almakta, misafirlerinin memnuniyetini kazanan oteller her yıl daha fazla misafir ağırlamaktadır. Artık Antalya Alkolsüz İslami Oteller de her yıl sayıları artan, normal otellerden konfor ve hizmet kalitesi bakımından hiç bir eksiği olmayan oteller konumuna gelmiştir.
Muhafazakar ailelerin dini yaşantısını tatil dönemlerinde bile aksatmadan devam ettirmek istemeleri, tesettür otel işletmecilerini daha bir hassas olmaya itmiş, işletmecilerin otel içerisinde mescid gibi ibadet alanları inşa etmelerini sağlamıştır. Bay ve bayan havuzlarının mutlaka ayrı dizayn edildiği helal tatil otellerinde, restoran bölümünde de İslami hassasiyete uygun ürünle ve gıdalar tercih edilmiştir.

Antalya Alkolsüz İslami Oteller, restoranlarında içki ve alkol servisi hiç bir şekilde yapmazken, mutfaklarında da helal sertifikalı ürün ve gıdalar kullanmaktadır. Bu nedenledir ki, gelen tesettürlü aileler görüşlerine ve yaşam tarzlarına uygun hizmet almanın mutluluğunu yaşamaktalar. Muhafazakar otellerde yapılan eğlenceler ve etkinlikler dahi muhafazakar görüşlü aileleri rahatsız etmeyecek derece ölçülü, Türk aile yapısına ve değerlerine uygun şekilde yapılmaktadır.

Siz de sitemizde bulunan Antalya Alkolsüz İslami Oteller arasından şartlarınıza uygun olanını seçip, değerlerinize uygun bir tatil yaşamak için indirimlerimizden faydalanabilirsiniz. İndirimlerden yararlanmak için form doldurmayı unutmayın..

Antalya Denize Sıfır İslami Oteller

Antalya'da dini değerlerine uygun yaşamak isteyen ailelere hitap eden çok sayıda Muhafazakar İslami Oteller bulunmaktadır. Helal Tatil anlayışına göre hizmet anlayışı geliştiren bu otellerden bazıları şunlardır. Selge Beach, Adin Beach, Adenya, Wome Deluxe, Bera Alanya, Sea Star, Atlas Beach, Sizz İnn Otel, Kekova Deluxe...


Antalya Denize Sıfır 5 yıldızlı İslami Otel

Turizmin gözbebeği Antalya'da bulunan ve kalite ve standartlar olarak 5 yıldızlı olan en önemlisi, denize sıfır ve islami konseptte olan otellerdir.

Antalya 5 Yıldızlı İslami Oteller

Denize sıfır veya değil, Antalya ili sınırları içerisinde bulunan islami hassasiyeti olan ve yaşantısını bu yönde idame ettiren ailelere yönelik hizmet veren otellerdir. Bu oteller Antalya'da bulunan 5 yıldızlı termal oteller de olabilir, Antalya'da bulunan 5 yıldızlı yaz otelleri de olabilir. Antalya'da bulunan 5 yıldızlı İslami Otellerin en önemli özelliği, alkolsüz olmaları ve bay ve bayan havuzlarının ayrı olmasıdır. Yine bu otellerin tesettürlü bayanların otel içerisinde rahatlıkla hareket edebilmelerine imkan tanıyan genişçe olanaklar vardır.

Antalya Alkolsüz Oteller

Antalya'da bulunan alkolsüz aile otelleridir. Bu oteller termal vasfına da sahip olabilir; günübirlik kalınan oteller de olabilir; yaz tatilinin geçirildiği yaz otelleri de olabilir. Antalya'da bulunan Alkolsüz Oteller de sadece muhafazakar kişiler ve aileler kalmazlar. Bu oteller alkol kullanmayan değerlerine bağlı, çocuklarının yanında içki içilmesini istemeyen her ailenin girebildiği ve kalabildiği otellerdir. 

Antalya Muhafazakar Oteller

Muhafazakar kelimesi aslinda biraz değerlerine inançlarına bağlı ve bu değerlerin gerekleri neyse onu yerine getirmeye çalışan kişiye denir..Zaman dve mekan değişse de bu değerlerinden taviz vermez o kişi.. 
İşte bu yüzden dini değerlerine bağlı insanların tatil anlayışı Muhafazakar Tatil, bu anlayışta hizmet veren otellere ise Muhafazakar Otel denilmiştir..
Antalya ilimiz turizmin can damarlarından biri olarak, muhafazakar otellerin de yoğunlaştığı bir tatil cennetidir..


Antalya'da gezilecek yerler

Deniziyle kumuyla, plajları koyları, havasıyla suyuyla Türkiye'de Yaz Tatili denilince ilk akla gelen şehirlerin başında gelen Antalya, gez gez bitiremeyeceğiniz doğal güzellikler ve tarihi bir zenginliğe de sahiptir. Zaten Antalya'yı turizmde cazibe merkezi haline getiren de budur. Antalya'ya gelen sadece sıradan bir yaz tatili geçirmez. Denize aşık olanların uğrak yeri de bu şehirdir; tarihe tutkuyla bağlı olanların da gezip görmeyi arzu ettiği şehir bu şehirdir. Aslında onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, böylesine zengin tarihi ve kültürel mirasa sahip bir şehri, kaba taslak anlatmak ve "Antalya'da gezilecek yerler" listesi oluşturmak hiç kolay değil. Sadece bir ilçesinin bile günlerce gezilebilecek tarihi ve doğal güzellikleri varken, Antalya'nın kısa bir tatille tamamen gezilip görülmesi mümkün değil.

Yine de sizler için kısa notlar düşerek, Antalya'da gezilecek yerler listesi oluşturmaya çalıştık.

1-) Aspendos (Belkıs ) Antik Kenti

Dünya Kültür Mirasının önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Aspendos Antik Tiyatrosu, devasa büyüklükte bir yapı olup halen ayakta sapa sağlam durmaktadır. Antalya gezinizin liste başı olacak bu önemli tarihi yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. "Aspendos Antik Tiyatro nerede" diye soracak olursanız; Aspendos Antik Tiyatro, Antalya'ya bağlı Serik İlçesi Belkıs Köyü'nde bulunmaktadır.

2-) Manavgat Şelalesi

Antalya ile özdeşleşen bir şelale olan Manavgat Şelalesi, resimlerde bile kendisine hayran bırakan görüntüsüyle, Antalya'nın en önemli gezilecek doğa harikalarından biridir. Manavgat Şelalesi, şehir hayatından bunalan, doğa içinde nefes alabileceğiniz mesire alanlarında sevdiklerinizle vakit geçireceğiniz enfes bir alan.

3-) Adrasan Koyu

Adrasan Koyu Antalya'ya giderseniz görmenizi istediğimiz bir başka cennet köşesi. Doğanın tüm güzelliklerini bu sakin koyda bulabilirsiniz. Yeşiliyle doğasıyla ve tertemiz sahiliyle büyüleneceğiniz eşsiz bir mekan.

4-) Saklıkent Kayak Merkezi
Antalya birçoğumuz tarafından sahil memleketi olarak bilinse de, kış turizmine önemli katkı sağlayan Saklıkent Kayak Merkezi ile de ünlüdür. Antalya'yı bir de kışın görmek isteyenlere önerebileceğimiz Saklıkent Kayak Merkezi unutamayacağınız bir tatil yaşayacağınız eşsiz bir mekan.

5-) Bozulmayan tarihi güzellik Termossos Antik Kenti

Tarihi en iyi hissetmenin en iyi yaşamanın yolu belki de Antik Kentleri ziyaret etmek o havayı teneffüs etmek olacaktır. Antik Kentleriyle ünlü Antalya'da Termossos Antik Kenti'ni gezilecek yerler önerilerimiz arasından çok farklı bir yere koyabilirsiniz. Hala bozulmamış yapılarıyla bu antik kent sizi tarihin sırlı sayfalarına taşıyacak sizi.

6-) Murat Paşa Cami

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Antalya, ünü ülke sınırlarını aşan bir tatil cennetidir. Antalya'da sadece sıradan deniz ve kumdan ibaret bir tatil yaşamazsınız. Tarihe merakı olanların uğrak yeri Antalya'da gezmeniz görmeniz gereken bir başka yer Murat Paşa Cami'dir.

1500 yıllardan günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş eşsiz eserlerden bir Murat Paşa Camii'nin en merak edilen yeri minberidir.

7-) Yivli Minare

Yivli Minare Antalya'nın ilk İslami eserlerinden biri olmakla beraber, değişik mimari yapısıyla tüm dünya üzerindeki minarelerin arasından sıyrılan bir üne sahiptir. Bu Camii'yi de gezilecek yerler listenize rahatlıkla koyabilirsiniz.

8-) Karain Mağarası

Türkiye'nin en büyük mağaralarından biri olan Karain Mağarası, dünya miraslar listesinde yer alması önerilen, doğal ve eşsiz bir güzelliktir. Antalya'ya gittiğinizde gitmenizi kesinlikle önerdiğimiz bu büyülü mağaranın fotoğraflarını çekmeyi unutmayın..  

9-) Düden Şelalesi

Antalya tatilinizde doğa ile baş başa ailecek ya da sevdiklerinizle zaman geçirmek isterseniz Düden Şelalesi kesinlikle fevkalade bir seçenek. Bunaltıcı sıcaklardan kaçmak ve rahat bir nefes almak Düden Şelalesi'nin eşsiz manzarasıyla büyülenmek Antalya gezinizin unutulmaz bölümünü oluşturacak.

10-) Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi'ne vardığınız zaman adeta bir tablonun içinde hissedeceksiniz kendinizi. Manavgat ve Düden Şelalesi'ne göre daha sakin olan Kurşunlu Şelalesi, huzurlu ve dingin zamanların eşsiz noktası. Şırıl şırıl akan suların sesi, yemyeşil doğanın büyüsü aklınızı başınızdan alacak. Kurşunlu Şelalesi'ne gidecek aileler için de her şey düşünülmüş. Tuvaletinden piknik alanlarına kadar hoşça vakit geçirmeniz için Kurşunlu Şelalesi'nde her şey düşünülmüş...

11-) Aspendos Antik Tiyatrosu

Aspendos Antik Tiyatrosu sadece Türkiye'nin değil dünya tarih mirasının önemli eserleri arasındadır. Devasa büyüklükteki bu tarihi yapı, su kemerleri, bazilikası, stadyumu ve tarihi çeşmesiyle hala dimdik ayakta, hala tüm heybetiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.  

12-) Antalya Akvaryum

Antalya'nın en sıcak olduğu dönemlerde bile içeride -4 dereceye varan havası ile Kar dünyası, Antalya Akvaryumu cazip kılan özelliklerin başında gelir. Dünyanın en büyük tünel akvaryumlarının başında gelen Antalya Akvaryum, Antalya tatilinizde gezi listenizin baş sıralarında mutlaka olmalı. 3 metre genişliği, 131 metre uzunluğu ile Antalya Akvaryum, 40 ayrı tematik akvaryumdan oluşmaktadır. Devasa komplekste gezerken, hem gerçek kar ile eğlenceli dakikalar geçirebilir; hem de trapik ortamlarda eşsiz zamanlar yaşayabilirsiniz. Antalya Akvaryum'u öyle kısaca burada anlatmakla anlatamayacağımız için, sizleri bu güzide mekanı gezmeye davet ediyoruz.
Fiyat Almak İstiyorum