ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • Alkolsüz Oteller

İslam Dininin insanların hayrına yasakladığı en önemli hususlardan biri de içkidir. İçki içmek dinimizde haramdır; azı da haramdır çoğu da haramdır. İşte bu yüzdendir ki, dinin emir ve yasaklarını yaşamaya gayret gösteren insanlar hiç bir ortam ve mekanda içki içmezler. Alkolsüz Oteller, muhafazakar kesimin içki içmeme konusundaki hassasiyetine uygun olarak, otel bünyesinde içki satışı ve servisi asla yapmazlar. O halde Alkolsüz Oteller, "Muhafazakar kesimin tercih ettiği, dinimizin içkiyi haram kılmasından dolayı alkol servisi ve satışı yapmayan, islami aile otelleridir" diyebiliriz.

Alkolsüz Oteller bir çok noktada diğer tatil otellerinden ayrılır. İster Alkolsüz Kayak Oteli, ister Alkolsüz Termal Otel, isterse alkolsüz aile oteli olsun; İslami konseptte hizmet veren Alkolsüz Oteller ne mutfaklarında ne de içecek bölümlerinde sarhoşluk veren alkol vb. kullanmazlar. Muhafazakar görüşlü kişiler ve aileler ise, bu konseptte hizmet veren otelleri gönül rahatlığı ile tercih ederler.

Günümüz şartlarında artık Türkiye'nin en ünlü tatil beldelerinde bile Alkolsüz Oteller bulmak mümkün. Bay ve bayan havuzlarının ayrı olduğu, özellikle bayanların tesettürü olmadan rahatlıkla hareket edebildiği geniş alanların ve havuzların bulunduğu bu otellere, Bodrum, Marmaris, Antalya, Kemer, Alanya, Side gibi ünlü tatil merkezlerinde bile rastlayabilirsiniz.

Bu otellerde tatil yapmak isteyen tatilciler, otel seçimi yapmadan önce çok titiz davranırlar. Rezervasyon yapmadan önce, Alkolsüz Oteller hakkında her türlü detayı sorarlar. Bu yüzden Alkolsüz Otel işleten işletme sahibi, sezonu açmadan önce oteliyle ilgili muhafazakar kesimin talep edebileceği her türlü ayrıntıyı titizlikle yerine getirir. Bayanların oturup sohbet edeceği kafeterya bölümlerine varıncaya kadar, oteldeki her ayrıntı Müslüman bir bayan ve erkeğin beklentileri üzerine kurgulanır.

Alkolsüz Oteller, plaj bölümleri ile de dikkat çeker. Bay ve bayan havuzlarının mutlaka ayrı olduğu bu otellerin bazılarında bayanların haşemasız denize girebildiği özel bayanlar plajı da bulunur. Bu yüzden tatilcilerin otel tercihlerini yapmadan önce bu hususları inceden inceye sorup araştırması gerekir. Elbette Alkolsüz Oteller, karma alanların, yani kadın erkek karışık olduğu bölümlere de sahiptir. Örneğin yemek yenilen Restoran yada mutfak bölümleri karmadır. Ancak bu oteller helal gıda konusunda çok titizdir. Mutfakta kullanılan her türlü yiyecek içecek helal sertifikalı ürünlerden tercih edilir.

Aslında sadece muhafazakar kişilerin değil, alkolsüz bir aile otelinde tatil yapmak isteyen herkesin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği Alkolsüz Oteller,
Helal Tatil

yapmak isteyenlerin kesinlikle hizmetlerinden ve eğlence kültüründen memnun kalacağı tesisler olarak karşımıza çıkıyor. Zaten Tesettür Oteller bugün, gerek hizmet kalitesiyle, gerekse otel konfor ve şıklığı ile, hemen her kesimin övgüsünü kazanmış bulunmaktadır. Öte yandan bay ve bayan havuzları ayrı olmayan alkolsüz oteller de vardır. Bu Otellerin tercih edilme sebebi ise, toplum olarak değerlerine ve geleneklerine bağlı bir toplum olmamızdan kaynaklanıyor.

Yani  aile giyim kuşam olarak açıktır; ama tercih olarak alkolsüz bir aile otelini tercih ediyordur.

Alternatif Tatil sektöründe bugün başarıyla adından söz ettiren Alkolsüz Oteller, mütevazi hizmet anlayışı, güleryüzlü ve deneyimli kadrosu, toplumsal değerlere saygılı bakış açılarıyla toplumun her kesimi tarafından rağbet görmektedir. Bu yüzden her yıl yeni bir islami oteller karşımıza çıkmaktadır.

Denilebilir ki, normal ya da muhafazakar görüşlü olsun; her aile değerlerimize ve geleneklerimize uygun bir tatil yapmak istiyorsa kesinlikle Alkolsüz Otelleri tercih etmeli. Siz de sitemizde bulunan Alkolsüz aile otellerinden birini seçip, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. 

1-) 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

5 yıldızlı alkolsüz oteller hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti anlamında standartların zirvesine çıkmış İslami aile otelleridir. Bu otellerde müşterilerin dini hassasiyetlerine üst düzeyde dikkat edilmekle beraber, kurumsallık anlamında her türlü donanım vardır. Peki 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller, özellikle yaz otelleri ise, genellikle sahil bölgelerinde yer almaktadır. Genel olarak bir sıralama yapacak olursak

a) Antalya 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

b) Kemer 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

c) Alanya 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

d) Marmaris 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

e) Fethiye 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

f) Çeşme 5 yıldızlı Alkolsüz Oteller

Yazar: Nergis Kuru

Sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden ve ilgili sayfaya link verilmeden yayınlanamaz. Yayınlayanlar hakkında hukuki işlem yapılacaktır.

 

Fiyat Almak İstiyorum