ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Alanya Alkolsüz İslami Oteller
  • Alanya Alkolsüz İslami Oteller

Alanya tarihi ve kültürel mirası, koyları, tertemiz havası muhteşem koyları, Denizi kumu Güneşi ile yerli ve yabancı turistlerin Akın ettiği çok önemli turistik beldemizdir... Bu yönüyle Alanya tatilcilere unutamayacakları doyumsuz tatil keyfi yaşatmaktadır... Üstelik Alanya sınırları içerisinde Konfor ve kalitesi ile ünlü birçok 5 yıldızlı otel bulunmaktadır... Eğer yaza yönelik tatil planınız varsa Alanya'yı görmenize Şiddetle  tavsiye ediyoruz...

Antalya'nın ünü ülke sınırlarını aşan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan ilçesi Alanya, muhafazakar görüşlü ailelere tatil önerilerimizin başında geliyor. Büyüleyici doğası, kendine hayran bırakan masmavi denizi, yeşil ile mavinin eşsiz uyumu sizi de Alanya'ya hayran bırakacak.
Muhafazakar oteller son yıllarda yaşanan yoğun talep üzerine artış  göstermiştir. Bu talepler neticesinde İslami Tatil anlayışına uygun hizmet veren otellerin sayısı da aynı oranda artmıştır. Bu otellerin Alanya'da çok fazla sayıda açıldığını görüyoruz. Tertemiz doğası, muhteşem koyları, doğal güzellikleri ile muhafazakar görüşlü ailelerin de merak ettiği bu bölge, helal tatil otellerinin en fazla olduğu bölgedir.
***

İsterseniz dünyanın her yerinden turist çeken Alanya'yı çok yakından tanıyalım.

Koylarıyla kumsallarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Antalya'nın, yine en çok turist çeken ilçelerinden Alanya ülke turizmine katkı sağlayan en önemli tatil beldelerindendir. Dünya standartlarını yakalayan, konfor ve şıklıklarıyla göz kamaştıran Alanya otelleri tatilcileri fazlasıyla memnun etmektedir.
 
Alanya Alkolsüz İslami Oteller ise, dini değerlerine bağlı bir yaşam süren tettürlü ailelerin helal tatil anlayışina uyvun hizmet veren otellerdir.

Helal tatil anlayışına göre hizmet veren Alanya muhafazakar alkolsüz oteller, mutfaklarında helal sertifikalı ürünler kullanırlar.

Alanya,da helal tatil anlayışına gö re hizmet verdiğini iddia eden bir çok islami otel vardır. Ancak bu otellerin bazılari muhafazakar aileler tarafından şikayet edilen ve girildiği gün çıkılmak istenen otellerdir.

O halde rezervasyon yaptırmadan önce cok dikkatli olmalıyız. 

Alanya'daki tesettür otellerin gerçekten İslami anlayışa göre hizmet verip vermediğini anlamak istiyorsanız, otel işletmecisinin İslami görüşte olup olmadığına dikkat etmek lazımdır. 

Zira son yıllarda İslami Otellere gösterilen talepten dolayı tamamen ticari kaygılarla açilmış muhafazakar oteller vardır.

Ticari kaygılarla açılan otellerdeki yeme içme ve islami görüşte olan otel misafirlerinin beklentilerine gösterilen hassasiyet aynı değildir.

Alanya Muhafazakar Oteller
Alanya Muhafazakar Otellerin en fazla oldu bir tatil beldesidir. Hemen her bütçeye uygun muhafazakar otel Alanya sınırları içinde mevcuttur.. Alanya 4 Yıldızlı Muhafazakar Oteller uygun fiyatlı tatil arayışında olan ailelerin taleplerini karşılarken, Alanya 5 Yıldızlı Muhafazakar Oteller ise, konfor ve hizmet kalitesinde üst beklentileri olan ailelere hitap etmektedir...

Tesettürlü bayanların gönül rahatlığı ile denize ve havuza girebildiği helal tatil anlayışı ile hizmet verilen bu otellerin en belirgin özelliklerinden biri de, mutfakta kullanılan tüm gıda ürünlerinin helal sertifikalı ürünlerden tercih edilmesidir.

Yine yemeklerde kullanılan etler İslami usullere göre kesimi yapılan etlerden tercih edilmektedir.

Alanya Alkolsüz İslami Oteller, erken rezervasyon döneminde tatilcilere büyük indirim oranları uygulamaktadır. Yüzde 50'ye varan indirimleri yakalamak isteyen muhafazakar görüşlü kişi ve aileler, yaz gelmeden kış başından erken rezervasyon indirimlerini takip edebilir.

Alanya'da bulunan tesettür oteller bir kaç alana ayrılmaktadır. Konsept olarak İslami konseptte hizmet veriyor olsalar dahi, sahile olan yakınlıklarına ve yıldız sayılarına göre farklılık arz ederler. Tabiki Alanya denize sıfır islami oteller genel olarak, fiyat olarak denize sıfır olmayan Alanya İslami Otellerine göre fiyat bakımından daha pahalıdır.

Alanya denize sıfır İslami oteller
Alanya'da bulunan sahile sıfır inşa edilen tatil otelleridir. Alanya denize sıfır İslami otellerin genel özelliği, muhafazakar bayanların haşema ile denize girebilmeleri, eğer otelin bayanlara özel plajı varsa, burada mayo ile rahatlıkla havuz keyfi yapabilmeleridir.

Alanya 5 yıldızlı denize sıfır İslami oteller

Bir otelin kaç yıldızlı olduğu, o otelin hizmet kalitesiyle ve konforuyla doğru ortantılıdır. Eğer bir otel 5 yıldızlı ise, o otel dünya standartlarını yakalamış, yemek çeşitliği ile, spor ve aktivite imkanları ile müşteri memnuniyetini yüzde yüze yakın yakalamış bir oteldir. 5 yıldızlı İslam Oteller ise, hem muhafazakar kesimin hassasiyetlerini önceler, hem de hizmet ve kalite olarak standartların üzerinde hizmet verir.

Alanya 5 yıldızlı denize sıfır İslami Oteller, muhafazakar görüşlü ailelerin ve kişilerin beklentilerini yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda hizmet kalitesi olarak en iyilerle yarışır.  
 
Alanya 5 yıldızlı İslami Oteller

Alanya 5 yıldızlı İslami Oteller, Alanya'da bulunan ve 5 yıldızlı olan tüm İslami Otelleri kapsar. Bu otellerin içerisinde denize sıfır olan da vardır olmayan da; bayanlara özel plajı olan da vardır olmayan da...  

Alanya Alkolsüz Oteller

Alanya Alkolsüz Oteller Alanya'da hizmet veren gerek yaz oteli olsun, gerek termal otel olsun hiç bir şekilde alkol servisi ve satışı yapılmayan otellerdir. Bu oteller aynı zamanda Alanya'ya iş gereği gelinen ve günübirlik kalınan oteller için de geçerlidir.

Alanya'da gezilecek görülecek yerler

Alanya gezilecek görülecek yerleriyle, deniziyle kumuyla, havasıyla suyuyla yaşamaya doyamayacağınız bir tatil cenneti. Bu yüzden Alanya denilince sıradan bir anlatımla bu güzel ve şirin tatil beldesini tanımamız mümkün değil. Dilerseniz Alanya'nın başta tarihi güzellikleri olmak üzere, doğal güzelliklerini hep birlikte tanıyalım.. Bu sayede Alanya'da tatil yapacaklar daha gitmeden, nereleri gezip görmeleri gerektiğini çok daha iyi bilirler.

İşte Alanya'nın gezilmesi gereken en önemli tarihi mekanları

1-) Türkiye'deki tek Selçuklu kalesi Alanya Kalesi

Alanya'nın gezilmesi gereken tarihi yapılarının başında Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Alanya Kalesi gelir. Yaz aylarında yeşile bürünen kale, bu aylarda köşesini bucağını gezebilir Alanya'yı tepeden seyredebilirsiniz. Alanya'ya tatile giderseniz, gezilecek yerler listenizin başına Alanya Kalesi'ni koymalısınız.2-)  Kızıl Kule:

Yine Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Kızıl Kule, tarihten günümüze kadar gelebilmiş tüm heybetiyle ayakta duran önemli bir tarihi yapıdır. Kızıl Kule'nin özellikle zirvesine yani üst tarafına çıkmanızı şiddetle öneriyoruz. Cennetten bir köşe Alanya'nın büyüleyen manzarasını buradan 360 derece seyredebilirsiniz. Alanya Gezilecek yerler listenizin 2 numarası Kızıl Kule..3-) Alanya Müzesi..

Helenistik döneme kadar uzanan zengin tarihi ile Alanya'da kazılar sonucunda bir çok tarihi eser ve bulguya rastlanmıştır. Bu eserler Alanya Müzesi'nde sergilenmektedir. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Alanya'nın tarihi sayfalarında gezinmek, günümüze kalan eserleri görmek ve dokunmak sizlere bambaşka bir duygu ve keyif yaşatacaktır.

4-) Alanya Damlataş Mağarası
 
Damlataş Plajına çok yakın mesafede bulunan Damlataş Mağarası, 1948 yılında şans eseri ortaya çıkan doğa harikası bir mağaradır. Astım hastalarına çok iyi geldiği bilinen Damlataş Mağarası Alanya'ya gelenleri mutlaka görmesi ve keşfetmesi gereken gizemli bir mekanıdır. Damlataş plajından serinlemek için buraya kaçanları eşsiz ve büyüleyici bir manzara beklemektedir.

5-) Fosforlu Mağara

Denizden tekne ile girilebilen bu gizemli mağara, misafirlerine ışıklı görsel bir şölen yaşattığı içindir ki adı Fosforlu diye anılmaktadır. Alanya'ya gidenlerin görmesi geren muhteşem bir doğa harikası Fosforlu Mağara, büyüleyici bir ışık şölenine şahit olmak isteyenleri buraya bekliyor. Fosforlu Mağara'ya gitmeden Fotoğraf Makinenizi yanınıza almayı ihmal etmeyin..


6-) Dim Mağarası

Gizemli ve sırlı doğal güzellikler mağaralara ilgisi olanları, doğa harikası mağaralarıyla ünlü Alanya'ya mutlaka bekliyoruz. Alanya'da bulunan Dim Mağarası, sırlı bir yolculuğun ardından karşılaşılan muhteşem manzarası ile misafirlerine çok özel anlar yaşatır. Mağaraya girdiğinizde hissettiğiniz bilinmezlik ve yalnızlık hissi sonunda sizleri bekleyen muhteşem bir manzara.. Mutlaka gidin ve görün..


7-) Sapadere Kanyonu

Binlerce yıl bıkmadan usanmadan çağlayan suların oluşturduğu doğa harikasıdır Sapadere Kanyonu.. Yaz aylarında gitmenizi tavsiye ettiğimiz Sapadere Kanyo'nuna gidince suların şırıltısı, manzaranın büyüleyiciliği ile kendinizden geçebilirsiniz.


Alanya'da neler yenilir? ( Alanya'nın meşhur yemekleri )

Turizmin gözbebeği Alanya'da doyasıya bir tatil geçirmenin yanında Alanya'ya özgü eşsiz yemekleri tadarak, damak tadınıza uygun farklı lezzetlerle tanışabilirsiniz. İşte size Alanya'ya gitmişken yiyebileceğiniz leziz yemekler...

Kırtatakı, Çigirdik, Turunç Reçeli, Öksüz Helvası, Birbirinden çeşitli mantarlarla yapılan mantar yemekleri, Göleviz, İlibada sarması, Bumbar, Laba, Döğme aşı, sepit, yarpuzlu akdarı çorbası

Fiyat Almak İstiyorum